9 sty 2015

Noworoczne postanowienia. Jak je zrealizować?

Większość z nas nowy rok traktuje jak nowy początek, nową szanse, nowy start. Czas zmian, nowych postanowień i osiągania zamierzonych celów. Tylko ilu osobom udaje się osiągnąć te postanowienia? Niewielu. Dlaczego? Z czasem o nich zapominamy, stwierdzamy, że nie damy rady ich osiągnąć albo po prostu nam się nie chce.

Chcę osiągnąć swoje cele! A Ty?

1. Podziel rok na kilka części, np. na kwartały.
Do każdego kwartału dopisz kilka podstawowych postanowień, np. będę biegać co najmniej 20 km tygodniowo oraz kilka szczegółowych. Kiedy będzie się zbliżał koniec kwartału dopisuj do kolejnego nadchodzącego okresu szczegółowe postanowienia. Przy krótszym okresie czasowym będzie Ci łatwiej osiągnąć to co chcesz. Cały rok to jednak dużo czasu…

2. Ustal cele główne na cały rok.
Powinny to być duże cele, np. przebiegnę 1000 km. Będą one podsumowaniem celów podstawowych, które podzieliłeś na kwartały. Czyli: będę biegał minimum 20 km tygodniowo, dzięki czemu przebiegnę 1000 km w ciągu roku.

3. Zmotywuj się.
Motywacja jest bardzo ważna, musisz pamiętać i wiedzieć dlaczego to robisz. Chcesz biegać? Super! Dzięki temu będziesz miał lepszą kondycję, samopoczucie, a przy dobrej diecie osiągniesz fajną sylwetkę! Czego chcieć więcej?

4. Staraj się ze wszystkich sił!
Nie ma nic lepszego niż zadowolenie z osiągniętych zamierzeń! Uczucie dumy i spełnienia jest lepsze niż wpadanie w dołek, bo nie chciało Ci się czegoś zrobić. Pokochasz siebie bardziej!

5. Stwórz dodatkowy walor.
Rozliczaj się ze swojej listy postanowień co miesiąc, a za każdy spełniony cel wrzucaj do skarbonki 5 zł. Nie dość, że spełnisz postanowienia noworoczne, to jeszcze odłożysz trochę kasy!

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ!


5 komentarzy:

 1. Ja stworzyłam cele mniejsze i większe. Po osiągnięciu tych mniejszych będę bardziej zmotywowana do osiągnięcia tych większych. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie! Ja poza postanowieniami noworocznymi, wraz z początkiem każdego miesiąca ustalam sobie mniejsze cele, dzięki temu dużo łatwiej je zrealizować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Baaaardzo podoba mi się punkt 5 :) Rozliczam się właśnie miesięcznie z moich postanowień. Może uzbieram na nowe buty sportowe :) Bo na suknię ślubną to... braknie mi czasu na uzbieranie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatne rady, biorę sobie do serca 1 i 3 i do dziela! :)

  fitfunmamarun.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale Ty masz piękny uśmiech!!! A rady bardzo przydatne :)

  OdpowiedzUsuń