29 mar 2015

5 powodów dla których warto regularnie pić wodę.


Wszyscy wiedzą, że wodę trzeba pić. Organizm sam się o nią upomina. Niby to jest takie oczywiste, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie właściwości ma regularne picie wody. Zwłaszcza, jeżeli dana osoba jest na diecie i odbywa ciężkie treningi siłowe czy biegowe, ale nie tylko.

O odpowiednie nawilżenie organizmu powinien dbać każdy bez znaczenia, czy jest na diecie, czy też nie. Przedstawiam Wam 5, moim zdaniem ważnych, powodów aby pić regularnie wodę. Oczywiście jest ich znacznie więcej, natomiast ja staram się pamiętać zawsze o tych.

1. NAWILŻA SKÓRĘ – dzięki odpowiedniemu nawilżeniu skóry, staje się ona bardziej elastyczna i sprawia, że jej wygląd się poprawia, a także spłyca zmarszczki.

2. ZAPOBIEGA CHOROBOM NEREK – aby nerki mogły prawidłowo pracować potrzebują odpowiedniej ilości wody do filtrowania produktów przemiany materii. Zbyt mała ilość wody w organizmie prowadzi do zagęszczenia moczu, za czym idą schodzenia dróg moczowych oraz pęcherza.

3. WYPŁUKUJE Z ORGANIZMU TOKSYNY – woda poprawia trawienie oraz ułatwia przefiltrowanie krwi, dzięki czemu usuwa z organizmu toksyny i szkodliwe produkty powstające przy przemianie materii.

4. POPRAWIA METABOLIZM – metabolizm zwiększa się dzięki odpowiedniemu nawodnieniu komórek, a reakcje biochemiczne zachodzą dużo sprawniej i szybciej.

5. POMAGA W WALCE Z CELLULITEM – cellulit wodny powstaje przez nieprawidłowe krążenie krwi i limfy w organizmie. Słabsze działanie układu krwionośnego przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie. Często tego źródłem jest doprowadzanie do organizmu zbyt małej ilości płynów.

Dlatego starajcie się wypijać co najmniej 1,5l wody dziennie. Jeżeli to możliwe miejcie zawsze przy sobie małą butelkę wody. Aż zachciało mi się pić! :)


18 komentarzy:

 1. Haha ja przeczytałam oczywiście wódke :p głodnemu chleb na myśli :D

  OdpowiedzUsuń
 2. mi też się zachciało pić :D ciągle mam z tym problemy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Codziennie piję przynjamniej 2 litry :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojj wode to litrami :D i do łazienki co przerwę w szkole hahaha

  OdpowiedzUsuń
 5. O tak, woda jest bardzo ważna. W okresie zimowym mam zawsze problem z wypijaniem odpowiedniej ilości i muszę się pilnować, teraz już powoli wraca wszystko do normy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie w okresie zimowym jest znacznie ciężej wypijać tyle wody, latem zdecydowanie łatwiej, przy upałach to w ogole nie ma innego wyjścia ;)

   Usuń
  2. Zimą z kolei piję dużo herbat, dlatego wody mniej, a latem jest zupełnie odwrotnie.. :)

   Usuń
 6. Zaczynam walczyć ze sobą. Na szczęście piję coraz coraz więcej!

  OdpowiedzUsuń
 7. ja w ogóle dużo piję. taka pozostałość po nastolatkowym odchudzaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak nic zacznę pić więcej wody ! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja na szczęście nigdy nie lubiłam zimnej i słodkiej herbaty, która u mnie w domu była do picia jak byłam mała (wiadomo, soki i cola te 15 lat temu nie były taniochą), więc biegałam do babci i piłam litrami Muszyniankę :D i tak mi zostało do dziś, tyle, że Muszynianki nie lubię, ale wody piję dużo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny nawyk z dzieciństwa, mi to jedynie został tłuszczyk na brzuchu, który teraz spalam, ale ciężko schodzi :P

   Usuń
  2. Haha to, że babcia pchała słodycze też zostało niestety, nie mam większej słabości niż one i wierz mi, że umiem wsunąć bardzo dużo!

   Usuń
 10. Nie wiem dlaczego, ale mi dosłownie trzeba przypominać o tym, żeby pić wodę/ herbatę/ jakiekolwiek płyny. Żadko odczuwam pragnienie. A przecież odpowiednie nawodnienie organizmu jest takie ważne..

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja ostatnio się takich bzdur nasłuchałam odnośnie picia wody - że 1,5l wody wymywa nam wszystkie witaminy z organizmu, że wcale nie pomaga i jakieś takie inne.. Normalnie byłam w szoku :D Rozmowa dziewczyn w szatni na basenie.. Nie wiem skąd takie informacje :D

  OdpowiedzUsuń
 12. ja piję dużo ziół wszelkiej maści i bardzo polecam! a latem woda jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zalety wody są niezliczone.:) Ja wypijam jej całe hektolitry..:)

  OdpowiedzUsuń