13 kwi 2015

Kwiecień w słowach: 5 ulubionych... ćwiczeń na nogi i pośladki + KONKURS


Chyba nikomu nie muszę udowadniać, dlaczego warto ćwiczyć nogi i pośladki. Każda dziewczyna marzy o jędrnych pośladkach i zgrabnych nogach. Takie rzeczy możemy osiągnąć na siłowni z dobrze dobraną dietą. Więc nie ma co się ociągać tylko brać do roboty! 

Przedstawiam Wam 5 moich ulubionych ćwiczeń na nogi i pośladki, dzięki którym moje pośladki znacznie się podniosły, a skóra zrobiła się jędrna. Natomiast nogi mam znacznie silniejsze, a cellulit pomalutku przechodzi w niepamięć :)

1. Squats - czyli przysiady. U mnie oczywiście z obciążeniem w postaci sztangi, natomiast można je robić również z hantlem lub na suwnicy. Należy pamiętać o prostych plecach oraz o tym, aby kolana nie wychodziły za linię stóp.


2. Unoszenie miednicy z obciążeniem - ja wykonuje to przy pomocy suwnicy, ale równie dobrze, można robić to ćwiczenie leżąc na macie.
3. Uginanie nóg leżąc na maszynie - ćwiczenie bardzo dobre na mięśnie dwugłowe uda.


4. Donkey kicks - ja wykorzystuje do tego ćwiczenia wyciąg, ale ze spokojem możesz wykonywać je bez dodatkowego obciążenia na macie.


5. Martwy ciąg o prostych nogach - ważną rolę spełnia tu fakt, że nogi oraz plecy muszą być proste. Technika wykonywania tego ćwiczenia jest  bardzo ważna. Dlatego, jeżeli nie jesteście pewni, czy dobrze je wykonujecie warto zapytać o to trenera na siłowni lub wyszukać filmy instruktażowe np. na yt.

Na koniec mam dla Was konkurs, który znajdziecie na moim facebooku. Zasady są bardzo proste, a wszystko opisane jest w notce konkursowej! Zapraszam :)


6 komentarzy:

 1. Na pewno niektóre wypróbuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie uwielbiam :D <3 chociaż dodałabym jeszcze do swoich ulubionych bułgary :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Drugie ćwiczenie moje ulubione, ale przysiady też świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię martwy ciąg! No i przede wszystkim squaty! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przysiady z obciążeniem uwielbiam! Sprawiały mi najwięcej przyjemności, gdy chodziłam regularnie na siłownię. Muszę do nich wrócić na razie w domu, tylko obciążenie jakieś że tak powiem 'domowe' muszę wykombinować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W zasadzie wolę ćwiczyć pośladki i nogi niż brzuch :)

  OdpowiedzUsuń